Szépen zárta a szezont a DEAC női csapata

E. Ádám * 2019-05-23 12:06:29

Már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy a Tatabánya a hetedik, a DEAC pedig a nyolcadik helyen zárja a szezont, ennek elleni igazi parázs csatát hozott a találkozó. Az összecsapás kezdetén sokáig fej-fej mellett haladtak a felek, ám az első negyed derekán nagyon elkapták a fonalat Kovács Imre tanítványai, s egy 14-1-es futással magabiztos vezetésre tettek szert tíz perc után. A folytatásban magára talált a rutinos házigazda, de a nagyszerűen dobó hajdúságiakhoz csak közelebb kerülni tudtak a nagyszünetig.

A fordulás után sem változott a játék képe, a cívisvárosiak rendre elléptek 6-8 ponttal, míg a vendéglátók igyekeztek utolérni őket, s bár többször is feljöttek egyre, a fordítás nem akart összejönni nekik. Egészen a záró felvonás utolsó percéig tartott a sorminta, amikor 69-69-nél egyenlített a Tatabánya, de Földvári Andrea két büntetővel és egy nagyon fontos közelivel lezárta a mérkőzést. A debreceni egyetemisták nagyszerű lepattanózásuknak és a szezon talán legjobb dobószázalékának is köszönhetik a győzelmet, de az ezúttal a padról érkező Földvári-Foltin kettős ponterős játéka is lendületet hozott a játékba.

Az előzetesen a Piros-csoportban a biztos bentmaradást kitűzű DEAC végül ötvenszázalékos mérleggel zárta a bajnokságot, s több bravúrgyőzelmet is aratva végül a 8. helyen végzett a 14 csapatos bajnokságban. A hölgyek teljesítményét tovább emeli a Nemzeti Egyetemi Bajnokságban elért második hely.

Tatabányai KC – DEAC 71-73 (15-24, 20-14, 19-20, 17-15)

DEAC: Szabó, Papp 6/6, Herdon 9/3, Göttlinger 12/12, Salamon 4 csere: Földvári 17, Jávor 3, Foltin 22, Mezei, Körösi.

edzők: Kovács Imre, Jávor Barna

Kovács Imre: Sikerült szépen zárni az évet, jól járt a labda és ismét nagyot küzdöttek a lányok. Nagyon büszke vagyok rájunk, mert nagyon szép eredményeket értek el az év során. Köszönöm a lányok egészéves munkáját.