Nagyot küzdöttünk, de végül vereséget szenvedtünk Ajkán

E. Ádám * 2019-04-29 10:55:20

Tizenegy pontos vereséget szenvedett Ajkán a DEAC kosárlabdacsapata a Női Amatőr NBI Piros-csoportjának 24. fordulójában. Pedig a hajdúságiak kezdték jobban a találkozót, és az első percek kiegyenlített játéka után a magasemberek vezérletével elléptek rutinos ellenfelüktől, és végül öt ponttal meg is nyerték a negyedet. A folytatásban azonban magára talált a házigazda, és stabil védekezésükre építve sikerült fordítaniuk, sőt a nagyszünetre már tíz pontos fórban voltak.

A fordulás után rendezte a sorokat a Földvári Andrea (15/3 pont, 9 lepattanó), Göttliner Anna (18/15 pont) és Gál Annamária (18 pont, 5 lepattanó, 6 kiharcolt fault) által húzott DEAC, sőt a negyed végén utóbbi közelijével az egyenlítés is összejött. A záró felvonásban az Ajka ismét el tudott lépni, ám Kovács Imre tanítványai végig látótávolságon belül tudtak maradni. Négy perccel a vége előtt Herdon Anna büntetőivel már csak kettő volt közte (68-66), de a hajrára elfáradtak a lányok, s végül megérdemelt hazai győzelem született. A debreceni hölgyek ettől függetlenül őrzik 8. helyüket a bajnokságban, melyet jó eséllyel meg is tarthatnak a hátralévő két fordulóban. A következő mérkőzésen a PINKK SE csapatát fogadják Szabó Rékáék bajnokságban, de addig még az Egyetemi Bajnokságban is érdekeltségük van, hiszen szerdán a Pécs ellen biztosíthatják részvételüket a hazai rendezésű MEFOB döntőn.

Ajka – DEAC 80-69 (13-18, 27-12, 17-27, 23-12)

DEAC: Mezei 5/3, Szabó 5/3, Gál 18/3, Foltin 4, Földvári 15 csere: Göttlinger 18/15, Jávor, Herdon 2, Papp, Csorba 2.

edzők: Kovács Imre, Jávor Barna

Kovács Imre: Nagyon hullámzó volt a mérkőzés, melynek az utolsó három percéből sajnos nem mi jöttünk ki jobban. Volt egy védekezésváltásunk, ami nem jól sült el, ekkor a támadásainkat is pontatlanul fejeztük be, melyet a rutinos házigazdák ki is használtak. Ezektől függetlenül nagyot küzdöttek a lányok, amiért gratulálok nekik.