Kecskeméten is győzött női csapatunk

E. Ádám * 2019-04-19 10:40:09

Tizenkétpontos győzelmet aratott a DEAC az Amatőr női NBI Piros-csoportjának 23. fordulójában Kecskeméten. Kovács Imre együttese ezzel a sikerrel nagyon közel került a 8. hely megszerzéséhez.

Nem kezdték jól a találkozót a debreceni egyetemisták, az első percekben leginkább a fiatal vendéglátók akarata érvényesült. Hiába ébredtek fel a folytatásban Szabó Rékáék, az első negyedet végül hétpontos hátrányban zárták. A második tíz percben sikerült ledolgozni a minimális hátrányt, a nagyszünethez közeledve 27-26-ra egy pillanatra a vezetést is átvették, ám a hajrá a Kecskemétnek sikerült jobban, és ők mehettek előnnyel a félidőre.

A fordulás után egy 7-0-s rohanással kezdett a DEAC, újra megfordítva az eredményt (35-36). Sokáig fej-fej mellett haladtak a felek, ám a záró felvonás közepén a hajdúságiak ritmust tudtak váltani, amely elég is volt a győzelemhez. A mérkőzés legjobbja a 18 pontig, 6 lepattanóig és 5 gólpasszig jutó Gál Annamária volt, de Göttlinger Anna ponterőssége és a Foltin Blanka-Földvári Andrea páros palánkalatti teljesítménye is nagyon kellett a győzelemhez. A debreceni hölgyek ezzel hatalmas lépést tettek a 8. hely megszerzése felé, de a jövőhét szombati Ajka elleni idegenbeli rangadón egy sikerrel akár a 7. helyet is megcélozhatják az utolsó fordulókban.

Kecskeméti TC – DEAC 55-67 (21-14, 14-15, 8-13, 12-25)

DEAC: Mezei 4, Szabó 7/3, Gál 18/6, Göttlinger 16/12, Földvári 8 csere: Foltin 14, Jávor, Papp, Herdon.

edzők: Kovács Imre, Jávor Barna

Kovács Imre: Az első félidőben nem védekeztünk rosszul, de sok második esélyt adtunk az ellenfelünknek, és sok ki nem kényszerített hibánk volt. A fordulás után csak két támadó lepattanót engedélyeztünk, és a játékunk is felgyorsult, így megérdemelt, szép győzelmet arattunk.